Call Center: +90 (224) 451 40 20 (Bursa),

Endüstriyel Tasarım

 

Günümüzde yapılan araştırmalar neticesinde, kalite, marka ve fiyat kıstaslarının yanı sıra, tüketici tercihleri üzerinde ürünlerin dış görünüşlerinin de son derece etki yarattığı görülmektedir. Bu nedenle, tasarım sahipleri, sürekli değişim gösteren insan ihtiyaçlarına cevap verebilen sektörlerini sürekli canlı ve ayakta tutabilen farklılıklar oluşturmaları gerekmektedir. Oluşturulan bu Tasarım Hakları, Türkiye’de 1995 yılından bu yana Tasarımların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde koruma altına alınabilmektedir.

Tasarım, bir ürünün tümü veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütünü ifade eder.

 

İletişim Bilgileri

  • Lefkoşe Cad. No:12 Gizemler Plaza K3/9 Nilüfer - BURSA
  • +90 (224) 451 40 20 (Bursa)
  • +90 (212) 709 04 44 (İstanbul)

Şirket Profili

INNOVASIA Intellectual Property Group is one of the privileged and particular consultant who works on intellectual property protection for both Turkish and overseas clients.

Nowadays, the knowledge of Intellectual Property Rights grow up day by day in Turkey and in this increment value, INNOVASIA takes an active part in supporting for competitive business development in Turkish industry and trade.

Haberler