Call Center: +90 (224) 451 40 20 (Bursa),

Lahey Anlaşması

 

Lahey sistemi, Dünya Fikri Mülkiyet Organizasyonu (WIPO) nezdinde yapılacak tek bir başvuru ile birden fazla ülkede endüstriyel tasarım koruması elde etme imkanı sağlar.

Sistemin amacı tek bir başvuruyla, seçilen ülkelerde tescil yoluyla koruma sağlamak ve tek bir başvuruyla aynı etkiye sahip bir tescil sistemi kullanarak işlemleri daha kolay hale getirmektir.

Lahey başvurusu yapılabilmesi için, başvuru sahibinin;

Anlaşmaya taraf ülkelerden birinin vatandaşı olmalı,

ya da Anlaşmaya taraf ülkelerden birinde ikameti olmalı

ya da Anlaşmaya taraf ülkelerden birinde ticari veya sınai faaliyette bulunan gerçek ve etkili bir müessesesi olmalıdır.

Lahey anlaşmasına üye olan ülkeler;

Türkiye, Estonya, Mısır, İspanya, Gürcistan, İsviçre, Hırvatistan, İzlanda, Macaristan, Kırgızistan, Liechtenstein, Moldova, Namibya,Singapur, Slovenya, Ukrayna

 

İletişim Bilgileri

  • Lefkoşe Cad. No:12 Gizemler Plaza K3/9 Nilüfer - BURSA
  • +90 (224) 451 40 20 (Bursa)
  • +90 (212) 709 04 44 (İstanbul)

Şirket Profili

INNOVASIA Intellectual Property Group is one of the privileged and particular consultant who works on intellectual property protection for both Turkish and overseas clients.

Nowadays, the knowledge of Intellectual Property Rights grow up day by day in Turkey and in this increment value, INNOVASIA takes an active part in supporting for competitive business development in Turkish industry and trade.

Haberler