Call Center: +90 (224) 451 40 20 (Bursa),

Patent Tescili

 

Patent kavramı ulusaldır. Yani buluşların; üretim veya diğerlerine ürettirmeme gibi hukuksal açıdan buluş sahibine verilen haklar yalnızca patent başvurusunun yapıldığı ülkelerde geçerlidir. Örneğin Türkiye’de Türk Patent Enstitüsü nezdinde yapılan müracaat işlemleri yalnızca Türk Hukuku çerçevesinde korunacak ve söz konusu Türk patenti Amerika, Almanya ya da başka bir ülkede koruma hakkı elde edemeyecektir.

Patent kavramının stratejileri belirlenirken ulusallığının önemi kadar evrensel düşünmek de yararlıdır. Yurtdışı tescil prosedürlerinde detaylandırılacak rüçhan kavramı, ülkemizde yapılan bir patent müracaatının doğuracağı hukuksal haklarımızı yurtdışına taşımak için başvuru sahibine 12 aylık bir süre vermektedir. Bu bağlamda patent süreçleriyle ilgili profesyonel bir danışmanlık almak hem patent bütçesinin oluşmasını sağlayacak hem de daha az maliyetlerle sürecin sağlıklı ve hızlı sonuçlandırılmasını sağlayacaktır.

Yurtiçi ve uluslararası patent stratejilerinde süreç danışmanlığı önemli bir husus olduğu gibi patent dosyalarının içeriği ve farklı ulusal yabancı patent prosedürlerine aşina olmak da oluşturulacak hukuksal çerçevenin sağlamlığı açısından önemlidir.

Innovasia birikim ve tecrübesiyle bu konuda profesyonel hizmetler sunmaktan gurur duymaktadır.

 

İletişim Bilgileri

  • Lefkoşe Cad. No:12 Gizemler Plaza K3/9 Nilüfer - BURSA
  • +90 (224) 451 40 20 (Bursa)
  • +90 (212) 709 04 44 (İstanbul)

Şirket Profili

INNOVASIA Intellectual Property Group is one of the privileged and particular consultant who works on intellectual property protection for both Turkish and overseas clients.

Nowadays, the knowledge of Intellectual Property Rights grow up day by day in Turkey and in this increment value, INNOVASIA takes an active part in supporting for competitive business development in Turkish industry and trade.

Haberler