Call Center: +90 (224) 451 40 20 (Bursa),

Entegre Devrelerin Topografyası

 

Entegre devre; elektronik bir işlevi veya bunun gibi diğer işlevleri yerine getirmek üzere tasarlanmış, en az bir aktif elemanı olan ve ara bağlantılarından bir kısmının ya da tümünün bir parça malzeme içerisinde ve/veya üzerinde bir araya getirilmiş ara veya son formdaki bir ürün kastedilmektedir.

Entegre devre topografyası ile de; entegre devreyi oluşturan tabakaların üç boyutlu dizilimini gösteren, üretim amacıyla hazırlanmış ve herhangi bir formatta sabitlenmiş görüntüler dizisi olup, her görüntü entegre devrenin üretiminin herhangi bir aşamasındaki yüzeyinin tamamının veya bir kısmının görünümü kastedilmektedir.

Türkiye'de 22.04.2004 tarih ve 5147 sayı ile yürürlüğe giren Entegre Devre
Topografyalarının Korunması Hakkında Kanun ile 22 Nisan 2004 tarihinden itibaren orijinal niteliğe sahip entegre devre topografyaları tescil belgesi verilerek koruma kapsamına alınmıştır.

Entegre devre topografyalarının koruması süresi 10 yıl olup, 10 yıl sonunda koruma süresi sona ermektedir.

 

İletişim Bilgileri

  • Lefkoşe Cad. No:12 Gizemler Plaza K3/9 Nilüfer - BURSA
  • +90 (224) 451 40 20 (Bursa)
  • +90 (212) 709 04 44 (İstanbul)

Şirket Profili

INNOVASIA Intellectual Property Group is one of the privileged and particular consultant who works on intellectual property protection for both Turkish and overseas clients.

Nowadays, the knowledge of Intellectual Property Rights grow up day by day in Turkey and in this increment value, INNOVASIA takes an active part in supporting for competitive business development in Turkish industry and trade.

Haberler