Call Center: +90 (224) 451 40 20 (Bursa),

Rakip Analizi

 

Teknolojik Rakip Analizi hizmeti ile özellikle teknolojik üstünlük sağlayarak rekabet etmek isteyen firmaların sektörlerinde faaliyet gösteren rakiplerin teknolojik olarak incelenmesi, analiz edilmesi ve teknolojik kapasitelerinin ölçülerek buna göre yeni yatırım ve pazarlama kararları verilmesi sağlanır.

Teknolojik Rakip Analizi ile firmalara, rakiplerinin teknoloji ve patentli teknolojilerde nerede güçlü olduğu tespit edilir. Dolayısı ile yeni teknoloji yatırımlarının yeni bir Ar-Ge projesi ile mi, yeni ürün geliştirme projesi ile mi yoksa tüm bunlardan farklı olarak teknoloji transferi ile mi yapılması gerektiğine  daha sağlıklı kararlar verilebilir.

 

Benzerlik Analiz & Takipleri

İnnoview kapsamında yapılmaktadır..

 

Sektörel Analiz & Raporlamalar

Teknolojik Sektör Analizi, sektörlerinde yaşanan son teknolojik gelişmelerden haberdar etmek amacıyla INNOVASIA tarafından çeşitli veri tabanlarından yapılan patent  tarama hizmetidir.

Bu hizmet ile firmalara, sektörlerinde yaşanan teknolojik gelişmeler hakkında bilgi vererek,  geleceğe yönelik yol haritası oluşturmalarına ve rekabet stratejileri belirlemelerine yardımcı olmaktadır.

Teknolojik Sektör Analizi, taraması aylık olarak yapılmakta olup, firmalara her ay rapor olarak ve CD şeklinde sunulmaktadır.  CD ve rapor içerisinde veri tabanlarından ulaşılan patent dokümanları (Tarifname, İstemler, Resimler ve Özet)  ayrıntılı olarak yer almaktadır. Uzmanlarımız müşterilerimizin, ilgilendikleri teknik alanın dışında kalan başvuruları filtreleyerek, sadece ilgilendikleri alan ile ilgili başvuruları sunmaktadırlar.

 

Strateji Raporlamaları

İnnoview kapsamında yapılmaktadır..

 

İletişim Bilgileri

  • Lefkoşe Cad. No:12 Gizemler Plaza K3/9 Nilüfer - BURSA
  • +90 (224) 451 40 20 (Bursa)
  • +90 (212) 709 04 44 (İstanbul)

Şirket Profili

INNOVASIA Intellectual Property Group is one of the privileged and particular consultant who works on intellectual property protection for both Turkish and overseas clients.

Nowadays, the knowledge of Intellectual Property Rights grow up day by day in Turkey and in this increment value, INNOVASIA takes an active part in supporting for competitive business development in Turkish industry and trade.

Haberler